autor:
nazwa/adres bloga:
data utworzenia:
2012-08-17
blog czytało: 154658
wpisów: 13
komentarzy: 19
budynek:
wolnostojący, parterowy z poddaszem użytkowym bez piwnicy
technologia
technologia murowana pustaki ceramiczne
miejsce budowy:
Małopolskie
|
|
Na jesień 2011 zrobiona była jeszce instalacja elektryczna i centralnego odkurzacza.
Zdjęcie zrobione z kotłowni na klatke schodową i salon
Udało się zrobić odprowadzenie deszczówki z rynienn do studni chłonnych.
W zimie w ogrzewanym salonie było przygotowywane drzewo pod konstrukcje tarasu,u nas będzie drewniany.Koza do ogrzewania "zamontowana" do przyszłego kominka w salonie. W kuchni też trochę drzewa się znalazło.
A to już zima na zewnątrz. Trochę zdjęc pracy przy dachu,trwało to długo ale się udało!
Konstrukcja główna już jest.
Z tyłu wygląda to tak.
Kominy w trakcie obróbki.
Folia paroprzepuszczalna już położona,kominy pokryte styropianem i akrylem,jeszce okucie "czapy" kominów i malowanie białego akrylu.Udało się zrobić trochę porządku na budowie no i przyjechała już dachówka Creaton Domino kolor łupka.
Dachówka częściowo już na dachu,kominy okute no i udało się juz zamknąć budynek(prowizorycznie).
Po zamknięciu budynku pożegnaliśmy się z naszym "zapleczem budowlanym" Misiek 10.09.2012, 12:06
Tytuł: Dachówka
Śliczna dachówka!! Na początek dach na garażu,spadek dachu utwrzyliśmy z niedużej ilości piasku wysypanego na zaizolowany dysperbitem strop,potem na to ułożony został styropian 2x5 cm.wszysyko zostało przykryte folią,siatką stalową i zalane wodoodpornym betonem.Na to wszystko po oklejeniu klejem styropianu na murkach zostały położone dwie warstwy papy termozgrzewalnej.
No i wreszcie rosną mury!!! Wraz ze ścianami zewnętrznymi budowane były ścianki działowe. BYLE DO SZCZYTU!!!!!!!!! Na tym etapie budowy zaczynają się pierwsze wprowadzone przez nas zmiany do projektu. PARTER Z łazienki na dole powstała spiżarka i ubikacja. Kominek na tarasie został zlikwidowany został tylko jeden komin do kominka wewnątrz salonu. PIĘTRO Podniesiona ścianka kolankowa o jeden pustak. Powiększona łazienka kosztem pokoju od strony tarasu.(około 70cm.) Dodatkowa garderoba powstała na przeciwko łazienki. Nad, klatką schodową dodatkowe okno dachowe (jest o wiele widniej POLECAM) Jest też dodatkowe okno dachowe w pokoju od strony tarasu. Okna balkonowe w pokojach poszeżone z jedno na dwu-skrzydłowe.
Mury od strony okna w salonie
Wjazd do przyszłego garażu
Tył budynku z oknami tarasowymi
Widok na salon i pomniejszoną łazienke z której powstała ubikacja i spiżarka
Tak wygląda korytarz na dole stojąc w salonie
Strop teriva na garażu
Strop nad salonem
Przód domu z murowaną ścianą nad salonem(w projekcie są drewniane słupy) melpe 30.08.2012, 13:41
Tytuł: ?
To zdjęcia z czerwca tego roku czy 2011? 30.08.2012, 22:11
Tytuł: zdjęcia
Tak jak pisałem na początku budowa zaczeła się trochę wcześniej (w 2011 r.)niż powstaje blog,ale za to dużo szybcie postaram się wstawić następne opisy i zdjęcia i będzie już na bieżąco. Gość 05.09.2012, 14:39
Tytuł: okno nad klatką schodową
Ja już mieszkam od roku w Filemonie. Też mam okno nad klatka, doświetla świetnie ale jest problem z myciem. W moim przypadku z zewnątrz myje z dachu garażu ( mam lukarnę z wyciem na taras na garażu) Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, zrezygnowaliście z łazienki na dole, czy jest w innym miejscu. Klatka schodowa jest dość ciasna więc i schody niezbyt wygodne, bez przynajmniej kibelka na dole będzie kiepsko. Pozdrawiam Ewa 05.09.2012, 22:02
Tytuł: Okno
Okno na klatce faktycznie nie będzie łatwe do umycia ,ale za młodu damy rade.Łazienka na dole stała sie dużą ubikacją z umywalką a spiżarka to tylko 1/4 całej powierzchni łazienki na dole. Pozdrawiam. No to zaczynamy z budową naszego domu.Budowa fundamentów była troche zmieniona w stosunku do projektu.Razem z kier. bud. ustalilismy że weżmiemy znajomego geotechnika i zrobimy 5 odwiertów w miejscu przyszłyh fundamentów,po analizie gruntów wyszło że najlepszym rozwiązaniem będzie płyta fundamentowa,zamiast ław.Płyta musi być gruba na ok. 25 cm i podwójnie zbrojona prętami 12 i tak wlaśnie zrobiliśmy.Następnie na płycie zostaly postawione ściany fundamentowe z pustaków tzw.szałunkowych i zalane betonem.Reszta jest już tak jak w większości fundamentów.
Wybrana ziemia pod płyte fundamentową.
Ułożone podwójne zbrojenie z prętów (12) na foli budowlanej i zaszałowane ,jeszcze tylko trzpienie i będzie zalewanie betonem.
Płyta już zalana,widok od strony garażu.
Układanie pustaków tzw.szałunkowych na płycie.
Ściany fundamentowe już zalane betonem i częściowo pomalowane dysperbitem.
Końcowy efekt ścian przed wypełnieniem piaskiem,ocieplonych styropianem,ale jeszcze nie do końca pomalowanych w środku.
I tak powoli to wszystko zostało zasypane.
Wylewanie betonu tzw.chudziaka,trochę brakło na zalanie garażu ale szybko dowieżli.
jak już dowieżli to zagęścili,i nabrało to wyglądu.
Fundamenty gotowe.Materiał już czeka na dalszy etap. ARCHIWUM WPISÓW |
Serwis mikolaj.mojdomdlaciebie.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez mikolaj.mojdomdlaciebie.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies